RAJAN A.U.H. - Blog

Mycie okien na błysk – jak uzyskać idealną przejrzystość w kilku krokac

  Wpis dodano: 2016-06-09

Czyszczenie szyb – zwłaszcza tych znajdujących się na znacznych wysokościach – może zdawać się problematyczne, a czasem wręcz wykraczające poza nasze możliwości. Często bowiem zmagamy się z trudnymi do usunięcia smugami, tkwiącym w narożnikach okiennic brudem, bądź innymi ciężkimi do zlikwidowania zanieczyszczeniami (klej, farba). Jak poradzić sobie z doczyszczaniem przeszkleń i rozplanowaniem pracy w taki sposób, by zajęło to nam jak najmniej czasu, a efekt był satysfakcjonujący?

 Mycie okien na wysokości

Przede wszystkim należy wyposażyć się we wszystkie niezbędne do mycia okien i witryn akcesoria i środki czyszczące. Przydatne będą z pewnością wszelkiego rodzaju ściereczki (również te wykonane z mikrofibry – do wycierania na sucho), gąbki i ręczniki (szczególnie papierowe), jak i ściągaczki oraz poręczne wiaderka z uchwytem, które – w wypadku prac na wysokościach – będziemy mogli wygodnie zainstalować np. przy drabinie. Jeżeli chodzi o detergenty to należałoby zaopatrzyć się w ich dwa rodzaje: te przeznaczone do czyszczenia ram (sprawdzą się tu zwłaszcza mleczka) oraz te służące do mycia samych powierzchni szklanych – bez smugowe płyny i pianki, najlepiej niezawierające amoniaku.

 

4 kroki do idealnie czystych szyb

 

Nie trzeba wielkich nakładów pracy i całodniowych przygotowań, aby przeprowadzić generalne czyszczenie wszystkich szklanych powierzchni znajdujących...Pokaż cały wpis

ABC posadzek betonowych: zastosowanie, gruntowanie i impregnacja

  Wpis dodano: 2016-04-07

Impregnacja posadzki

drewnianej bądź wykonanej z tworzywa sztucznego nie wydaje się nam już tak wielkim problemem – na rynku dostępnych jest wiele preparatów ku temu służących, nierzadko stosowane są także rozwiązania typu woskowanie bądź polimeryzacja. Jak jednak poradzić sobie z podłogą betonową, którą – ze względu na jej trwałość i odporność – równie często kładziemy, zwłaszcza w przestrzeniach silnie podatnych  na zniszczenia.


Po pierwsze należałoby się zastanowić w jakich celach i miejscach najlepiej sprawdzi się właśnie posadzka betonowa. Oprócz przestrzeni typowo przemysłowych, w których to na szeroką skalę wykorzystywany jest ten typ nawierzchni, istnieje wiele miejsc w obrębie naszego domostwa, gdzie równie dobrze się on sprawdzi. Są to przede wszystkim przestrzenie w których wykonujemy różnego rodzaju prace bądź służące przechowywaniu sprzętu cięższego, jak np. garaż, kotłownia czy piwnica. Posadzka betonowa idealnie nada się również w miejscach okołodomowych, typu ganek czy wiatrołap. 

 

Doczyszczanie i gruntowanie posadzki kluczem do idealnej nawierzchni

 

Zanim jednak przystąpimy do wszelkich prac związanych z konserwacją betonu i późniejszą jego impregnacją, należy zadbać o odpowiednie doczyszczenie nawierzchni i jej zagruntowanie. Pamiętajmy, aby przed gruntowaniem usunąć wszelkie pozostałości po budowie bądź remoncie – luźne elementy typu fragmenty taśmy czy pozostałości po zrywanym wcześniej parkiecie, a także resztki kleju bądź lepiku....Pokaż cały wpis

Sprzątanie po budowlane – nie taki wilk straszny, jak go malują

  Wpis dodano: 2016-03-14

Sprzątanie po remoncie, a co gorsza – po budowie, wielu może wydać się zadaniem na tyle czasochłonnym i przerastającym siły, że automatycznie odechciewa się podejmowania jakichkolwiek prac. Tymczasem wystarczy z głową zaplanować działania służące uprzątnięciu bałaganu i wyposażyć się w szereg koniecznych ku temu środków czystości i sprzętów, aby uczynić doczyszczanie po remoncie łatwym i skutecznym.

 

Czy sprzątanie po budowie musi być uciążliwe?

 

Sterta gruzu, skutego tynku, folii zabezpieczającej, czy też wszędobylskich resztek po zaprawie budowlanej to efekt końcowy każdego większego remontu. Widok napawać może przerażeniem, ale jeżeli sensownie podejdziemy do czynności związanych ze sprzątaniem, to raz dwa uwiniemy się z ogarnięciem pobudowlanego rozgardiaszu. Warto pamiętać przede wszystkim o naczelnej zasadzie każdych procedur porządkowych – rozpoczynania sprzątania od górnych poziomów pomieszczenia (sufit, ściany) i kończenia go skupiając się na jego dolnych partiach (podłogi, listwy).

 Sprzątanie po remoncie budowie

Doczyszczanie po budowie krok po kroku

 

W pierwszej kolejności należy skoncentrować się na usunięciu gruzowiska i resztek gładzi – jednym słowem, wszystkiego co pozostało po skuwaniu i odnawianiu ścian. Przylegające do powierzchni pozostałości cementu bez problemu zlikwidujemy przy użyciu szpachel lub twardych szczotek – bardziej oporne zabrudzenia wymagać mogą użycia specjalnych preparatów czyszczących na...Pokaż cały wpis

TEMP